מכתב למורה:  שימוש נכון ויעיל באתר  israteach.com  בהוראת מתימטיקה

 

מורה יקר שלום רב,

אנו מודים לך על שבחרת לנסות את לימוד המתימטיקה באמצעות האתר  israteach.com  .

שימוש נכון באתר  israteach.com עשוי לסייע לך רבות במטלה המורכבת של לימוד המתימטיקה. להלן מספר דרכים בהן תוכל לעשות שימוש יעיל באתר:

 

מטלות הכנה:   הפניית התלמידים לשעורים ספציפים באתר לפני תחילת לימוד נושא חדש בכיתה.

פעולה בדרך זו תקל מאוד על לימוד נושא חדש בכיתה, מאחר והתלמידים שעברו על השעור באתר יהיו בעלי הכרות בסיסית עם חומר הלימוד החדש.

 

מטלות חזרה :   הפניית התלמידים לשעורים ספציפים באתר לאחר  לימוד נושא חדש בכיתה.

פעולה זו תאפשר לתלמידים שהתקשו בהבנת החומר במהלך השעור בכיתה לחזור על החומר הנלמד בקצב האישי שלהם. הפניית תלמידים לאתר לצורך חזרה חיונית מאוד מאחר והיא מקטינה את הסיכוי לפתיחת פער בהבנת החומר הנלמד בין התלמיד לכיתה, ומקטינה את הסבירות שתלמיד אשר הבין את החומר הנלמד בכיתה באופן חלקי בלבד יתקשה בהבנת חומר ההמשך המבוסס על החומר הנוכחי.

 

שעורי בית:  הכללת תרגילים המודגמים באתר כחלק משעורי הבית, תאפשר למי שמתקשה בפתרון תרגילים בנושא חדש להעזר בהסברים הניתנים באתר לצורך פתרון שעורי הבית.

 

בחנים הכוללים חומר מן האתר:  התחייבות המורה בפני התלמידים לכלול תרגיל ( או יותר מתרגיל אחד ) אשר מוסבר באתר בבוחן או מבחן יגביר אצל התלמידים את המוטיבציה לעבור באופן יסודי על כל החומר הנלמד באתר, ויעמיק את הכרותם והבנתם את החומר הנלמד.

 

תלמידים מתקשים:  ניתן להפנות תלמידים המתקשים בחומר הנלמד לאתר לצורך לצורך חיזוק לחומר אשר נלמד בכיתה בעבר. פעולה זו מאפשרת לתלמידים המתקשים להדביק פערים עם הכיתה באופן עצמאי מבלי לעקב את התקדמות שאר הכיתה.

 

תלמידים סקרנים:  ניתן להפנות לאתר תלמידים סקרנים אשר מחפשים אתגר נוסף על החומר הנלמד בכיתה, לצורך לימוד עצמאי של חומר אשר טרם נלמד בכיתה.

 

באם יש לך הערות כלשהן, חיוביות או שליליות, נשמח באם תשתף אותנו באשר להשגותיך. המשוב שלך מהווה עבורינו כלי חיוני לשיפור האתר.

כמו כן, נודה לך באם תשתף מורים נוספים בכתובתו של אתר זה, בכדי שגם הם יוכלו להעזר בו.

בברכה,

צוות אתר  israteach.com